Fotel do biurka – o czym warto pamiętać?

Urządzenie własnego biura jest niezwykle ważne. Niezależnie, czy pracujesz w domu, czy masz swój własny gabinet w centrum miasta jego estetyka jest niezwykle istotna. Dodatkowo warto pomyśleć o jego funkcjonalności. W końcu przez większość czasu będziesz w nim pracował. Aby komfort pracy i estetyka mogła zagościć w Twoim gabinecie warto zastosować się do kilku prostych wskazówek. Swoją przygodę z aranżacją biura warto zacząć od pytania: Jaki fotele gabinetowe wybrać? Fotel do biurka nie powinien być z „pierwszej łapanki”.

Dlaczego poradę zaczynamy od wyboru fotela? 

Zdarzyła Ci się sytuacja, gdzie Twój kręgosłup po 2-3 godzinach pracy prosił o chwilę przerwy? Jest to spowodowane przez nieodpowiednią postawę ciała podczas siedzenia. Nieodpowiednie dobrane krzesła gabinetowe albo fotel do biurka potrafi skutecznie zniszczyć nasz kręgosłup. Przykurcz mięśni lędźwiowych może skutkować częstymi bólami karku, żeber, a nawet prowadzić do trudnych do leczenia wad postawy. Czasem bóle są tak silne, że wymagany jest zabieg chirurgiczny. Dlatego na początek wybierzemy fotel skórzany do biurka z możliwością regulacji. Na stronie https://kamilameble.pl/12-fotele-gabinetowe-do-biurka możecie Państwo wybrać jeden z 3 rodzajów foteli. 

Fotele klasyczne 

To najbardziej rozpowszechniony fotel z dostępnych na rynku. Charakteryzują się minimalnym poziomem regulacji. Zwykle fotele klasyczne nie posiadają również podłokietników. W zależności od konstrukcji ich wyprofilowanie jest niezwykle proste. Aby zadbać o nasze plecy oraz postawę przy stole klasyczny fotel biurowy obrotowy można regulować poprzez podnoszenie siedziska. Dzięki czemu możemy zapobiegać bulom karku. Klasyczne fotele nadają się do gabinetów i biur terenowych, w których pracownicy nie przebywają więcej niż 2-3 godziny. 

Fotele kubełkowe

To fotel przyjazny dla ciała. Jest ulubieńcem graczy komputerowych oraz pracowników biurowych. Często fotel obrotowy gabinetowy posiada elegancki design. W zależności od modelu fotel gabinetowy obrotowy może posiadać podłokietniki z elementami drewna szlachetnego np. dębu. Nierzadko są wyłożone skórą. 

W kwestiach zdrowotnych fotele kubełkowe są gwarancją zachowania odpowiedniej postawy podczas siedzenia. Nie można zapominać o pełnej regulacji począwszy od siedziska aż do oparcia. Dodatkowo fotele gabinetowe skórzane mogą posiadać poduszki do podparcia głowy. Jeśli udało Ci się zakupić taki fotel warto poczytać o prawidłowej regulacji fotela podczas siedzenia. Ponadto zdarza się, że elegancki fotel do biura posiada podnóżek. Jego zastosowanie pozwala na obciążenie nóg podczas siedzenia. 

Fotele ergonomiczne

To rodzaj specjalnego siedziska dla osób z problemami kręgosłupa. To fotele gabinetowe stylowe o wyprofilowanym kształcie z możliwościom niezwykle precyzyjnej regulacji. Są siedziskami wykonywanymi na specjalne zamówienie. Nie można ich nabyć od ręki. Takie krzesło gabinetowe jest dostosowane pod wagę, wiek oraz wzrost danego użytkownika. Jeśli nie masz poważnych schorzeń kręgosłupa nie musisz kupować siedziska, którego cena sięga nawet 2,5 tysiąca złotych.