Podsumowanie projektu „Nauka bez oGRANICzeń – wspólne zajęcia laboratoryjne dla uczniów z Polski i Niemiec“/„GRENZENLOSES lernen – Gemeinsame Laborveranstaltungen für Schüler/-innen aus Deutschland und Polen”

Podsumowanie projektu „Nauka bez oGRANICzeń – wspólne zajęcia laboratoryjne dla uczniów z Polski i Niemiec“/„GRENZENLOSES lernen – Gemeinsame Laborveranstaltungen für Schüler/-innen aus Deutschland und Polen”

12:29 16 Październik w Bez kategorii

 

 

Gorzów Wlkp., 02.10.2017 r.

PODSUMOWANIE PROJEKTU

Nauka bez oGRANICzeń – wspólne zajęcia laboratoryjne dla uczniów z Polski
i Niemiec“/„GRENZENLOSES lernen – Gemeinsame Laborveranstaltungen für Schüler/-innen aus Deutschland und Polen“

W dniu 29 września 2017 roku Stowarzyszenie Lubuska Sieć Innowacji Zakończyła realizację projektu „Nauka bez oGRANICzeń – wspólne zajęcia laboratoryjne dla uczniów z Polski i Niemiec“/„GRENZENLOSES lernen – Gemeinsame Laborveranstaltungen für Schüler/-innen aus Deutschland und Polen“.

W projekcie wzięło udział 128 uczniów z 5 szkół:

  • Zespół Szkół w BogdańcuZespół Szkół w Santoku
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim
  • Szkoła we Wriezen (Niemcy)
  • Szkoła w Seelow (Niemcy).

 

Maksymalna całkowita planowana wartość projektu wynosiła 14 550 EURO, z czego kwota do 12 368 EURO zostanie dofinansowana w ramach Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Partnerem w projekcie było stowarzyszenie Evangelisches Johanniter-Gymnasium Wriezen.

W ramach projektu, uczniowie z polskich i niemieckich szkół wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych z biologii i chemii (kosmetologia) oraz dodatkowo z robotyki. Zajęcia odbywały się w 16-osobowych grupach, po ośmiu uczniów z Polski i Niemiec. Uczniowie pracowali w polsko-niemieckich parach, komunikując się po niemiecku. Część zajęć oraz część dokumentacji była przygotowana w języku angielskim.

 

Plik do pobrania:

 

 Lubuska Sieć Innowacji to inicjatywa klastrowa Przedsiębiorców, Parków Technologicznych, Uczelni i Centrów Innowacji Województwa Lubuskiego.